Katma Değer Hizmetler

Katma Değer Hizmetler


Hizmet Description

Ürünün piyasaya sürülmesi
Ürünün başarı ile markete çıkmasını sağlamak için CBM Lojistik katma değerli hizmetler sunmaktadır. Müşterinize sorunsuz bir deneyim yaşatmak için bu hizmetler tüm tedarik zinciri boyunca bütünleştirilmiştir. Sahalarınızda donanım ve yazılım özelleştirme, ürün etiketleme ve yazılım görselleştirme sağlıyoruz. Teslimat sırasında ürünü müşteri sahasında ambalajdan çıkarıyor ve kuruyoruz. Son olarak, eski donanımı söküyor ve uygun şekilde yeniliyor veya imha ediyoruz.

Satıcı Tarafından Yönetilen Envanter (VMI)
CBM Lojistik ayrıca stoğunuzun doğru zamanda ikmal edilmesini garanti etmek için Satıcı Tarafından Yönetilen Envanter Hizmetleri (Vendor Managed Inventory, VMI) sağlamaktadır. Tedarik zinciri görünürlüğü olanağı veren VMI çözümlerini uygularken, yüksek performanslı BT araçlarımızı yazılımınız ile bütünleştireceğiz. Bunun sonucunda fazla stoğu azaltacaksınız ve etkili bir stok devri sağlayacaksınız (ürün son kullanma tarihlerinin kontrol edilmesi gibi).

Promosyon lojistiği
CBM Lojistik başarılı promosyon faaliyetleri sağlamak için çeşitli hizmetler vermektedir. Bu hizmetler arasında malların tekrar ambalajlanması ve birlikte ambalajlanması, Satış Noktası (POS) teşhir yerleri hazırlanması, (tekrar) etiketleme, ambalajlama ve ambalaj tasarımı, kılıf hazırlama, paket yapma ve bantlama bulunmaktadır. Ayrıca, ürünlerinizin çekici bir sunum ve iyi bir izlenebilirlik ile mağaza raflarına hazır olabilmesi için mallarınızı tanıtımlara ve pazarlamaya hazırlanmasına yardımcı olabiliriz.

Ürünü satışa hazır hale getirme
CBM Lojistik ürünlerinizin üretimini basitleştirmek için takım hazırlama çözümleri sunmaktadır. Bu faaliyeti bir depoya taşıyarak, üretim hattında zaman kazanabilir ve bitmiş ürünlerin envanterini azaltarak deponun depolama hacmini optimize edebilirsiniz.

Siparişten tahsilata
CBM Lojistik müşteri satış emirlerinin teslim alınmasını, bunların işlem görmesini ve ödemenin işlenmesini içeren bütünleştirilmiş bir çözüm sağlamaktadır. Bu faaliyetler geniş kapsamlı bir rapor üreten titiz mali süreçler ve proaktif bir müşteri hizmeti vasıtası ile gerçekleştirilmektedir. Tüm aşamaları, siparişin alınmasından fatura etme ve tahsilata kadar, tam bir şeffaflık içinde yönetmek için prosedürleri şirketiniz ile birlikte tanımlayacağız.

Kalite kontrolü
CBM Lojistik tedarik zinciri boyunca çeşitli noktalarda ürünlerinizin kalitesinin dikkatle değerlendirilmesini garanti etmektedir. Malların teslim alınması üzerine görsel/dokunsal incelemenin ve kalite kontrollerinin sorumluluğunu üstlenebilir, uygun olmayan ürünlerin depolanmasını yerine getirebilir ve bunları kaldırabilir veya düzeltebiliriz. Teknik özellikler, resimler, metroloji gibi daha karmaşık teknik kontroller de yapabiliriz.

İş sürekliliği planı ve risk yönetimi
Bizler iş sürekliğini sağlarken ve riskleri yönetirken CBM Lojistik sizin yanınızda olacaktır. İş Sürekliliği Planımız, öngörülmeyen durumlarda bile (doğal afetler, krizler, ani talep, vb.) şirketinizin tedarik zinciri risklerini izlemesini, azaltmasını ve yönetmesini sağlayacaktır. Örneğin CBM Lojistik, acil sipariş hazırlama ve teslimat düzenlerini değerlendirebilir ve bunları gerçek koşullar altında test edebilir.

Kalite kontrol yönetimi (geri çağırma, karantina, imha)
Bir ürün herhangi bir güvenlik riski oluşturduğu zaman (steril olma endişeleri, sona kullanma tarihi, ürünün etki düzeyi) CBM Lojistik gerekli geri çağırma prosedürü ile ilgilenebilir. Kalan ürünün pazardan geri çekilmesi, karantinaya alınması ve tamir edilmesi, değiştirilmesi veya imha edilmesi buna dahildir. Ayrıca gıda ve içecek, sağlık bakımı ürünleri, taşıt güvenlik sistemleri, elektrikli donanım ve daha başkaları gibi çok sayıda sektörde geri çağırma işlemlerini yönetiriz.

  • Hafif Montaj – Tamamlayıcı malzemelerin ürüne eklenmesi işlemidir. İhtiyacınıza uygun hizmetler için gerekli süreçler tasarlanır ve uygulanır.
  • Etiketleme – Promosyon etiketleri, fiyat etiketleri, güvenlik etiketleri, RFID etiketleri, özel barkodlama, ihraç etiketleri ve benzeri etiketlerin ambalaj üzerine ya da ürüne yerleştirilmesidir.
  • Paketleme – Shrinkleme, yeniden paketleme, Multi Packing gibi paketleme hizmetleri sağlanmaktadır.
  • Kalite Kontrol – Kalite kontrol prosedürlerine uygun olarak mal kabul, sevkiyat ve iade süreçlerinde ürünlerin kalite kontrol işlemleri gerçekleştirilmektedir.
  • Promosyon Hazırlama – Kampanyalarınız için promosyon ürünleri çeşitli kombinasyonlarda hazırlanmaktadır.